Performance of the game - Matt Coleman

W sobotnim meczu z MKS Dąbrowa Górnicza najlepszym zawodnikiem watahy był Matt Coleman. Przyjrzyjmy się więc danym i zobaczmy, jak jego występ wyglądał w liczbach. Dane zbieramy przy użyciu sensorów Catapult Vector T7 plus oraz czujników tętna Polar H10, które pozwalają na przedstawienie szczegółowych informacji o zachowaniu Matta na parkiecie

W sobotę Matt przebywał na parkiecie zaledwie 23 minuty i 43 sekundy. W tym czasie zanotował na swoim koncie 16 punktów, 7 zbiórek i jedną asystę, trafiając 5 na 8 rzutów z gry (60% skuteczności), w tym 2 z 3 rzutów za 3 punkty (66,7%). Osiągnął najwyższy wskaźnik eval w całym zespole (+18).

Mecz z MKSem charakteryzował się dość wysoką intensywnością, a kluczem do zwycięstwa był między innymi szybki powrót do obrony. .W tym spotkaniu Matt przebiegł 5 582 metrów, co jest trzecim wynikiem w zespole, po Nicku (5 971) i Dominicu (5 746). Co ciekawe w wykonaniu Matta najbardziej intensywna była pierwsza kwarta, natomiast największą pracę (Player Load) wykonał w kwarcie czwartej:

Łączny wskaźnik Player Load Matta w tym meczu wyniósł 587.59 i był nieco niższy niż jego średnia z ostatnich pięciu meczów (620). Prawdopodobnie mniejsza wartość wynika z efektywnie krótszego czasy spędzonego na parkiecie o blisko 3 minuty (średnia 25:59). Pod tym względem rekordowy był mecz ze Startem Lublin – 682,33.

Matt był zdecydowanym liderem zespołu, jeśli chodzi o sumę parametrów IMA. W oczy rzuca się duża liczba dynamicznych skrętów w prawo (35) i gwałtownych hamowań (24).

Co więcej, znaczny ich wzrost nastąpił w czwartej kwarcie.

Partnerem projektu DZIKI PERFORMANCE jest Oshee.

* Player Load - Obciążenie gracza to metryka, która mierzy wysiłek fizyczny sportowca sumując przyspieszenia we wszystkich osiach w ramach wykonywanego ruchu. Parametr ten informuje o ilości pracy wykonanej przez zawodnika podczas sesji treningowej lub meczu.

* Explosive Efforts -  zestaw wskaźników, który mierzy ruchy wysokiej intensywności, wyskoki, przypieszenia, wyhamowania i dynamiczne zmiany kierunku poruszania się sportowca.