Pierwsza porażka w sezonie

Dziki Warszawa w 6. serii spotkań Suzuki 1. Ligi Mężczyzn zmierzyły się z Weegree AZS Politechniką Opolską. Pierwszy raz w tym sezonie, Dziki musiały uznać wyższość rywali. Podróż do Opola zakończyła się przegraną "Watahy" 54-70.

Od samego początku było wiadomo, że łatwo nie będzie. Gospodarze grali bardzo agresywnie w obronie, bezlitośnie faulując. Dziki natomiast nie potrafiły wykorzystać prezentów od Opolan - koszykarze z Warszawy konsekwentnie pudłowali rzuty wolne. Twarda obrona Politechniki i 6 trafionych rzutów za trzy punkty, pozwoliły gospodarzom zbudować sporą przewagę do przerwy. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 43-31.

Wydawało się, że gorzej już być nie może. Jednak trzecia kwarta rozwiała wszelkie wątpliwości. Dziki zamiast gonić wynik, traciły kolejne punkty. "Wataha" zagrała najgorsze 10 minut w tym sezonie, podczas których zdobyła zaledwie 6 punktów.

Ostatnia odsłona spotkania była już formalnością dla gospodarzy. Koszykarze trenera Roberta Skibniewskiego wykonywali zalecenia taktycznie i mimo słabej skuteczności i wielu fauli, utrzymali prowadzenie do końca. Dziki starały się odrabiać straty, jednak przewaga Opolan była na tyle duża, że wygranie czwartej kwarty 17-11 na nic się nie zdało. Po czterdziestu minutach gry, licznik zatrzymał się na wyniku 70-54.

Była to pierwsza porażka "Watahy" w tym sezonie, jednak trudno wygrywać, gdy trafia się zaledwie 20 z 37 rzutów wolnych.

Zagraliśmy słaby mecz. Myślę, że był nam potrzebny, żebyśmy zdali sobie sprawę, że i my możemy zagrać słabo - tak jak dzisiaj. To, że walczyliśmy do końca, jest na pewno sygnałem, że musimy i będziemy dalej pracować. Wierzymy w siebie, w swoją siłę i będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa w następnych meczach - skomentował po spotkaniu trener Dzików, Krzysztof Szablowski