Trefl Sopot - Dziki Warszawa. Analiza przedmeczowa

Trefl Sopot - Dziki Warszawa. Analiza przedmeczowa

W niedzielę 15.10, zmierzymy się z Treflem Sopot w ramach 4. kolejki Orlen Basket Ligi! Spotkanie Dziki rozegrają w Ergo Arenie w Sopocie, o 15:30.

Dziki podchodzą do spotkania z Trefelm z wyższej pozycji w tabeli, bowiem po trzech meczach nasza drużyna ma bilans 3-0, a nasi rywale 1-2.

Dziki pokonały do tej pory Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, Twarde Pierniki Toruń i Legię Warszawa. Trefl przegrał dwa pierwsze mecze sezonu - z Anwilem Włocławek i Polskim Cukrem Startem Lublin. Przełamanie przyszło w trzeciej serii gier, kiedy to drużyna z Sopotu pokonała Enea Zastal BC Zieloną Górę.

Bohaterem Dzików w wygranych derbach nad Legią był Matt Coleman, którego celny rzut za trzy punkty dał nam zwycięstwo. Rozgrywający do tej pory jest najskuteczniejszym graczem watahy w tym elemencie. Trafił 7 celnych "trójek" w trzech dotychczasowych meczach, notując 64 procentową skuteczność.

Najlepszym strzelcem Trefla Sopot do tej pory okazuje się Andy Van Vliet. Belg rzuca średnio 17,7 pkt. na mecz, co czyni go ósmym najczęściej punktującym zawodnikiem w całej lidze.

Ostatni mecz pokazał, jak ważna jest polska rotacja w Dzikach. Polacy zdobyli dla naszej drużyny 32 z 61 punktów, czyli ponad połowę. Szczególnie dobrze zaprezentowali się Michał Aleksandrowicz, Mateusz Szlachetka i Jarosław Mokros, którzy wzięli sprawy w swoje ręce w trudnym dla nas momencie.

Dziki spotkały się z Treflem w przedsezonowym sparingu na hali Stulecia w Sopocie. Tamtym razem górą była wataha, która zwyciężyła 80-74.

Jak będzie w niedzielę? Transmisja z meczu odbędzie się na platformie Emocje.TV, a relację będziecie mogli śledzić w naszych mediach społecznościowych.

Nasz partner forBET ma dla Was specjalną ofertę, obfitującą w wiele ciekawych bonusów. Aby z niej korzystać, wystarczy założyć konto z kodem DZIKI, a cała oferta jest dostępna na stronie TUTAJ!

Powrót do blogu